KONST / Litografier / Färglitografi 14545435
nr 1454 5435
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Signerad, numrerad 28/50, daterad -60. Färglitografi, bildmått: 31x38, yttermått inklusive ram: 61x68 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 14 mars 2022
kl 19:03:19
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.200 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén